Blåsekvintetten foto Ole Wuttudal

Tett på!

Dato Tid Sted Arrangementside Billetter
1. okt. 2026
12:00
Billettsalg i døra / Gratis for studenter
2. okt. 2026
12:00

Tett på! er en populær kammermusikkserie med Luftforsvarets musikkorps hvor musikerne utforsker rom og repertoar og hvor publikum får komme tett på musikerne.

Det spilles to lunsjkonserter:

Torsdag 1. oktober i Bingohallen på K.U.K med treblåserne 
Fredag 2. oktober på Byscenen med messingblåserne

Se lengre ned på siden for omtale av de ulike konsertene. 

  1. Torsdag 1. oktober spiller treblåserne i Luftforsvarets musikkorps Klughardt blåsekvintett og Tsjajkovskijs strykeserenade, arrangert for blåsere, i Bingohallen på K.U.K.

    Klugharts blåsekvintett er et romantisk verk, et velklingende og elegant stykke som ikke uten grunn blir spilt av mange ensembler.

    Om strykeserenaden skrev Tsjaikovskij at han hadde et sterkt ønske om at folk skulle få oppleve verket ; «Jeg er bare virkelig glad i denne serenaden». Verket er en fryd for øret og det er bare å nyte den varme atmosfæren som musikken skaper i Bingohallens kunstutstilling.

    Are Øvergård Grindal har arrangert serenaden for tolv treblåsere.

    Billetter selges i døra.
    Vipps 100,-

    Gratis for studenter

    Velkommen!

  2. På fredag 2. oktober spiller messingblåserne i Luftforsvarets musikkorps på korpsets hjemmearena. Både trompetkvartett og tenpiece byr på noen av de store verkene for messing gjennom tidene. På repertoaret står «Fanfare for an angel» av James Stephenson, et verk av Gabrieli for to messingkor og «Concerto Grosso» av Derek Bourgeois.

    Velkommen til lunsjkonsert!